Edukujemy społeczeństwo w sferze intymności!

Dlaczego warto stosować kulki gejszy?

Każda dbająca o siebie kobieta prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zachowanie odpowiedniej kondycji mięśni dna miednicy – mięśni Kegla. W celu trenowania ich stworzono tzw. kulki waginalne! Zazwyczaj w kulki gejszy można się zaopatrywać w sklepach erotycznych, jednak ich celem nie jest wyłącznie przyniesienie przyjemności, ale poprawa kondycji danej kobiety!

Czym są kulki gejszy?

Kulki gejszy lub inaczej kulki waginalne – są to, jak sama nazwa wskazuje, niewielkie kulki – zazwyczaj dwie – najczęściej połączone ze sobą krótką żyłką. Ich używanie ułatwia dodatkowa linka, dzięki czemu wyjmowanie ich nie będzie się wiązało z dyskomfortem.

Kulki gejszy OVO L1A to produkt wodoodporny, dlatego bez żadnych przeciwwskazań będziesz mogła zabrać je ze sobą do wanny lub pod prysznic, a Twoja kąpiel będzie jeszcze bardziej przyjemna! Korzystanie z OVO L1A ułatwia także żyłka, dzięki której wyjmowanie gadżetu będzie bardzo proste. Całość produktu ma długość 21 cm, natomiast średnica wynosi 3 cm. OVO L1A posiada kolor niebieski.

Kulki waginalne posiadają w sobie odważniki. Można wyróżnić dwa rodzaje kulek gejszy, ponieważ niektóre modele posiadają wyłącznie wspomniane odważniki. Bardziej zaawansowane modele jednak, mogą w środku mieć ruchome ciężarki, które się poruszają wraz z kobietą. Dzięki temu trening mięśni Kegla będzie bardzie efektywny, a także przyjemny. Ciężary oczywiście różnią się zależnie od modelu, tak samo rozmiar danych kulek gejszy. Warto wiedzieć, że kulki powinny być dobierane względem kondycji Twoich mięśni Kegla.

W czym mogą pomagać kulki gejszy?

Warto wiedzieć, że z pomocą kulek gejszy kobieta jest w stanie uporać się z problemami z nietrzymaniem moczu, ale też ułatwić sobie swój przyszły poród i regenerację już po nim. Mięśnie Kegla są istotnym elementem zdrowia i samopoczucia każdej kobiety. Treningi znacznie poprawiają podtrzymanie pęcherza moczowego w dobrej pozycji, a dzięki regularnemu treningowi ich dobry stan zostanie zachowany. Nie można także zapominać o bardzo ważnej kwestii, jaką jest seksualność! Regularne treningi bezpośrednio przełożą się na jakość odbywanych przez kobietę stosunków seksualnych, ale także jej partner odczuje większą satysfakcję!

Jakie kulki waginalne wybrać?

W branży erotycznej zazwyczaj bywa tak, że większe akcesoria są stworzone dla bardziej zaawansowanych użytkowniczek. W przypadku kulek gejszy jest jednak odwrotnie, ponieważ to właśnie większe kulki gejszy będą lepsze na początek. Dlaczego? Sprawa jest banalnie prosta – małym kulkom będzie łatwiej wypaść, ponieważ niewyćwiczone mięśnie Kegla nie utrzymają ich. Tak samo więc, początkująca użytkowniczka powinna skusić się na lżejsze kulki, dostosowane do kondycji jej mięśni dna miednicy. Niektóre modele na rynku posiadają wymienne odważniki, dlatego te modele są bardziej przyszłościowym zakupem – wraz z postępem ćwiczenia ciężarki będzie można wymieniać. Warto zacząć od produktów o średnicy około 3,6 cm i wadze w okolicach 60g. Trzeba jednak zawsze mieć na uwadze to, że każda kobieta jest inna, dlatego dla Pań o drobnej budowie ciała lepszym rozwiązaniem okaże się wybór kulek o mniejszej średnicy.

Trening jest skuteczny wtedy, kiedy kobieta czuje, że jej mięśnie zaciskają się na owych kulkach. W miarę postępu można zastanawiać się nad wyborem cięższych i mniejszych kulek, ponieważ mięśnie waginy będą się zaciskały z większą siłą, a trening pierwszymi kulkami będzie zwyczajnie mniej skuteczny.

Trzeba pamiętać, że w celu rozpoczęcia treningu mięśni Kegla, konieczny jest zakup odpowiedniego żelu nawilżającego, ponieważ bez niego można podrażnić pochwę. Najlepiej sprawdzi się żel intymny na bazie wody. Warto pamiętać, że zazwyczaj akcesoria erotyczne wykonywane są z silikon klasy medycznej. Przez to niemożliwe jest używanie innych lubrykantów, niż wodnych, ponieważ można niechcący trwale uszkodzić strukturę danego gadżetu.